Figurki Funko Pop

Firma Funko to jeden z największych na świecie producentów zabawek, który swoją pozycję na rynku w głównej mierze zawdzięcza serii figurek znanych jako Funko Pop. Wyjątkowo słodkie figurki przedstawiające ulubione postacie z filmów, bajek oraz gier komputerowych podbiły serca milionów osób na całym świecie.

Firma Funko

Samych początków przedsiębiorstwa należy poszukiwać w roku 1998, kiedy to Mike Becker rozpoczął produkcję firmowych zabawek w formie figurek oraz maskotek prezentujących ulubionych bohaterów. Niemniej jednak prawdziwy rozwój firmy rozpoczął się po roku 2005, kiedy to przedsiębiorstwo zostało wykupione przez Briana Mariotti’iego. Firma do roku 2012 sprzedała figurki o łącznej wartości 20 milionów USD!.

Niemniej jednak wciąż nie był to początek światowej popularności figurek Funko. Prawdziwy boom na winylowych bohaterów przedstawiających ulubione postacie z filmów, bajek, komiksów i gier nastąpił w roku 2014, kiedy to główni aktorzy serialu Gra o tron rozpoczęli promocję winylowych figurek funko pop przedstawiających grane przez nich postacie z serialu. Obecnie przychody firmy sięgają kilkudziesięciu milionów dolarów USD rocznie!

Charakterystyka figurki

Chociaż na zdjęciach figurki Funko Pop mogą wydawać się na większe, to ich rzeczywisty rozmiar wynosi zaledwie 10 cm. Każdorazowo wykonane są one z wysokiej jakości winylu, dzięki czemu będą mogły służyć kolekcjonerom przez długie lata. Kolejną cechą charakterystyczną figurek z tej serii jest nieproporcjonalnie duża głowa w stosunku do ciała. Jest to rezultat zaprojektowania figurek zgodnie z japońskim stylem chibi.