Harry Potter – Magiczny Świat i Magiczne Gadżety

Harry Potter – seria powieści fantasy, filmów i gier na różne platformy. Świat, w którym dzieje się akcja, toczy się wśród magicznych przedmiotów, dziwacznych stworzeń i w głównej mierze, nauki w szkole magii i czarodziejstwa – Hogwart’cie. Głównymi bohaterami jest trójka uczniów, którzy ze względu na przeznaczenie jednego z nich, próbują dowiedzieć się, co kryje się w ciemnych korytarzach szkoły i przeżywać przygody z tym związane.

Seria o młodym czarodzieju, nie miała trafić do jednego grona odbiorców, tak więc interesowali się nią na przemian dzieci jak i ludzie dorośli. Jednak to głównie z myślą o tych pierwszych, obok filmów i gier, w których mogliśmy wcielać się w tytułowego bohatera, zaczęto produkować różne gadżety i dodatki ze świata Harr’ego Potter’a. Obok przyborów szkolnych, poprzez ubrania, aż do przedmiotów wyglądem przypominających rekwizyty z filmów, w postaci różdżek i kostiumów na bale przebierańców.

Jest to świetne rozwiązanie dla najmłodszych fanów, wskoczyć w strój czarodzieja i oczyma wyobraźni rzucać zaklęcia i przeżywać przygody rodem z książek i filmów. Możemy znaleźć także klocki firmy Lego. Starannie wykonane, oddające najmniejsze szczegóły, przeniesionego uniwersum do świata klocków Lego. Można w ten sposób poczuć klimat całej serii, poprzez możliwości budowy całej szkoły.

Jednak na nieszczęście twórców, dalekowschodni rynek, zaczął zalewać swoimi produktami strony aukcyjne, by niewprawny użytkownik, kupił chińską podróbkę, zamiast oryginalny, licencjonowany produkt.