Plakat Japonia. Wschód warty zachodu.

 

Sztuka Japonii, charakteryzuje się i wyróżnia spośród innych dziedzin malarstwa, specyficznym i rozpoznawalnym dla odbiorców stylem. Poruszana przez nią tematyka, często nawiązuje do buddyzmu, tradycji oraz wspaniałej historii tego kraju.  Wyspiarskie państwo, położone na wąskim łańcuchu wysp Zachodniego Pacyfiku, pomimo swojego marginalnej lokalizacj i niezbyt dużych rozmiarów, wielokrotnie zaznaczyło się swoimi dokonaniami w dziejach współczesnego świata. Warto jednak wiedzieć, że na kulturę i sztukę Japonii, ogromny wpływ miała wielka cywilizacja chińska. 

PLAKAT JAPONIA. EGZOTYCZNA OZDOBA ŚCIANY.  

plakat japonia
Galeria Plakatu

Czy żeby przyozdobić ściany swojego mieszkania japońskimi plakatami, trzeba posiadać ogromną wiedzę na temat tego kraju? Raczej nie. Taki przymus nie istnieje i nie dotyczy w zasadzie nikogo z nas. Jeśli jednak ciekawi i interesuje nas japonistyka oraz typowy dla niej obszar badań, nie zaszkodzi jeśli zaopatrzymy się w szczególnie piękne, japońskie grafiki. Japońskie plakaty, są często inspirujące, unikatowe i przedstawioną treścią pobudzają nasz umysł do snucia marzeń i rozmyślań.

NIEPOWTARZALNA SZTUKA I KULTURA JAPONII.

Japonia jest bardzo ciekawym kulturowo krajem, Osiągnięciami, jakimi się może pochwalić w tym obszarze życia, są chociażby origami, sztuka suiseki czy hodowla drzewek bonsai. Nigdzie indziej na świecie, nie znajdziemy charakterystycznych dla niej pociągnięć pędzla mistrzów malarstwa pochodzących z Japonii. czy obrazów malowanych zgodnie z powstałymi na wyspie wzorami. Japońskie plakaty, nadadzą naszemu mieszkaniu powagi, jedynego w swoim rodzaju stylu i skupią uwagę naszych gości, na czymś co niekoniecznie, ma związek z codziennością.