Gadżety z serialu Przyjaciele, pamiątka i manifest

Friends, w polskim tłumaczeniu Przyjaciele, to jeden z najbardziej popularnych seriali telewizyjnych, opowiadający o grupce tytułowych przyjaciół, mieszkających na Manhattanie w stanie Nowy Jork. Serial wyprodukowała amerykańska stacja telewizyjna NBC i z ogromnym powodzeniem emitowała w latach 1994-2004. Zakupiły go telewizje z ponad 100 krajów a ostatni jego odcinek, w samych USA ,obejrzało 51,1 mln widzów. W okresie 10 lat emisji Friends otrzymał 6 nagród Emmy, Złoty Glob, nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych oraz kilkadziesiąt innych nagród i ponad 100 nominacji do kolejnych. Gadżety z serialu Przyjaciele, na przestrzeni lat, konkurują z najbardziej komercyjnymi projektami sprzedaży filmowych pamiątek.

Friends gadżety dostępne od ręki

Gadżety z serialu Przyjaciele należą do ulubionych przez nastolatków, ale i 20-30 latków, przedziału wieku, którego przedstawiciele byli adresatami serialu. Koszulki z tytułem filmu, oficjalnym logotypem produkcji, stały się swoistym manifestem niezwykle chętnie prezentowanym przez młode osoby.

Utożsamienie się z Przyjaciółmi oznacza przynależność do grupy osób wkraczających w samodzielne życie, takich, dla których przyjaźń rówieśników jest ważniejsza niż jakiekolwiek inne relację, również rodzinne. Friends gadżety podkreślają znaczenie posiadania wokół siebie grona przyjaciół, których lojalność, opieka, empatia znaczy najwięcej.

Z czasem relacje te się zmienią, a na pewno wówczas, gdy każde z nich założy własną rodzinę, część przyjaźni nie przetrwa tej próby, inne pozostaną na zawsze. To dlatego twórcy serialu nie chcieli go kontynuować, pomimo próśb fanów z całego świata. Niedawno emitowany nostalgiczny odcinek tylko podkreśla tę chyba słuszną decyzję. A miłośnikom serialu, których wciąż przybywa na całym świecie, pozostają cały czas Friends gadżety.

Gadżety Friends dostępna na stronie https://pixel-shop.pl/pl/c/Friends/187