Serial Stranger Things i jego fenomen

Stranger Things to amerykański serial internetowy z gatunku horror science-fiction, stworzony dla platformy Netflix przez braci Dufferów, będących również jego scenarzystami i reżyserami. Opowiada on losy nastolatków, którzy mierzą się z paranormalnymi problemami. Światowa premiera serialu miała miejsce 15 lipca 2016 na platformie streamingowej Netflix.

Nawiązania do popkultury

Serial Stranger Things słynie również z licznych nawiązań do innych dzieł popkultury. Znajdują się tutaj liczne nawiązania do filmów z ubiegłego wieku takich twórców jak:
-Steven Spielberg,
-Stephen King,
-George Lucas,
-John Carpenter,
-James Cameron,
-Ridley Scott.
Każda osoba znajdzie tutaj coś dla siebie, ponieważ świat Stranger Things w głównej mierze jest inspirowany dziełami wcześniej wspomnianych twórców. Inspiracje to kreatywne podejście do tematu nie polegające tylko na skopiowaniu pomysłu tych twórców.

STRANGER THINGS
Gadżety Stranger Things

Stranger Things to ogromna marka, która charakteryzuje się nie tylko swoim unikatowym światem, ale również tym, że powstaje wiele gadżetów, które są nią inspirowane. Te gadżety pozwalają fanom obcować z ich ulubionym dziełem w życiu codziennym. Zaliczają się do nich na przykład ubrania, długopisy, kubki i ołówki. Kubek Stranger Things posiada na sobie wzór nawiązujący do tematyki serialu w postaci logo tego dzieła popkultury albo postaci, które są obecne w Stranger Things. Do postaci, które pojawiają się w tym dziele, należy między innymi:
-Jim Hopper,
-Jedenastka,
-Mike Wheeler,
-Max Mayfield.
Została wymieniona tutaj zaledwie mała część postaci, które są obecne w Stranger Things. To ogromny serial, który jest wypełniony wieloma, innymi bohaterami, których będą w stanie polubić widzowie. Siłą tego serialu są sympatyczni bohaterowie, z którymi każdy widz może sympatyzować.